Pozitivní rodičovství v Karlovarském kraji

Nedělej to! Přestaň! Proč to pořád musíš dělat?

Že Vám tyto věty přijdou povědomé? Myslíte si, že by to šlo říct i jinak?

My jsme přesvědčeni, že určitě ANO, a proto přicházíme s projekt zaměřeným na rozvoj POZITIVNÍHO RODIČOVSTVÍ.

Přáli bychom si totiž, aby všichni rodiče (vlastní i náhradní) měli dovednosti potřebné k budování zdravých rodinných vztahů, uměli zvládat nevhodné chování svých dětí a předcházeli tak možným problémům v rodině.

Chystáme pro Vás:

  • pokračování skupinového vzdělávacího programu TRIPLE P
  • tipy na publikace o rodičovství
  • tipy na společné trávení volného času
  • a spoustu dalšího

Než se všechno naplno rozjede, můžete si zatím přečíst něco o Programu pozitivního rodičovství TRIPLE P. Nejbližší volný skupinový kurz začne na podzim, nechte nám na sebe kontakt a jakmile budou známy termín, ozveme se Vám.

Aktivity projektu jsou financovány Ministerstvem práce a sociálních věcí a Karlovarským krajem, za což velmi děkujeme.

ZVEŘEJNĚNÉ PŘÍSPĚVKY K TÉMATU

17.6. – TIP NA KNIHU Kniha Jak mluvit s dětmi, když neposlouchají nabízí komunikační strategie účinné při řešení náročných problémů při výchově dětí. Ukázku z knihy si můžete přečíst na https://1url.cz/@jak_mluvit_s_detmi. Pokud byste si knihu chtěli půjčit, můžete využít naši knihovnu pozitivního rodičovství.

26. května – TIP NA KNIHU Knihu V jádru dobří: Jak se stát rodičem, jakým chcete být napsala klinická psycholožka a matka tří dětí Becky Kennedyová. Ta se snaží do hloubky zkoumat, co se děje v dětském nitru, a na základě toho vytváří jednoduché, praktické návody pro domácí použití. Jejím cílem je pomoci rodičům, aby nabyli jistoty a byli lépe vybavení zvládnout vše, co s sebou výchova dětí přináší.

Autorka knihy má také podcast Good Inside with Dr. Becky (pouze v angličtině). V něm každý týden probírá složité otázky spojené s rodičovstvím a výchovou a poskytuje posluchačům praktické rady. Od časopisu Time získala přezdívku „Zaříkávačka dětí pro mileniály“. Ukázku z knihu si můžete přečíst na https://1url.cz/@v_jadru_dobri. Pokud byste si knihu chtěli půjčit, můžete využít naši knihovnu pozitivního rodičovství.

21. května – Skupinový kurz Programu pozitivního rodičovství TRIPLE P je v plném proudu. Jedenáct účastníků již mělo možnost se seznámit například s technikami, jak pomáhat dětem, aby se rozvíjely. Pro děti je totiž důležité povzbuzování a pozitivní pozornost, která pomáhá dětem rozvíjet dovednosti a učit se vhodným způsobům chování. Každý z účastníků si kromě nových dovedností odnese i pracovní sešit, kde si vše může v klidu domova znovu přečíst a vyzkoušet. Celý letošní rok se věnujeme díky podpoře Karlovarský kraj – oficiální stránka a Ministerstvo práce a sociálních věcí tématu pozitivního rodičovství z různých úhlů pohledu, proto nás i nadále sledujte.

19. května – V rámci našeho projektu na podporu Pozitivního rodičovství v Karlovarském kraji Vám budeme pravidelně přinášet tipy na knihy, které se věnují rodičovství. Dnes je to kniha Zkoušeli jsme všechno! Respektující a klidné výchovné postupy. Autorka Vás na konkrétních situacích seznámí s myšlenkovými pochody a reakcemi dětského mozku. Její poznatky vycházejí z nedávných objevů neurofyziologie a experimentální psychologie, a její rady umožňují lepší pochopení reakcí dítěte v různém věku.

Pokud Vás tato krátká anotace zaujala a měli byste zájem si knihu přečíst, můžete si ji samozřejmě koupit, nebo Vám nabízíme možnost využít naši nově vznikající knihovnu Pozitivního rodičovství, kde si můžete bezplatně jakoukoli z představovaných knih zapůjčit. Seznam knížek v knihovně najdete ZDE (postupně aktualizováno).

22. dubna – Vzniká knihovna pozitivního rodičovství, kde si můžete bezplatně jakoukoli z představovaných knih zapůjčit. Seznam knížek v knihovně najdete ZDE (postupně aktualizováno).

19. dubna – V pondělí 13. května 2024 startuje další běh kurzu Pozitivního rodičovství TRIPLE P v Karlových Varech, který je pro účastníky ZDARMA díky finanční podpoře od Karlovarského kraje a Ministerstva práce a sociálních věcí.

Triple P Vám pomůže: 🔴 Vychovávat šťastné a sebejisté děti 🔴Zvládat nevhodné chování 🔴 Stanovit si fungující pravidla a postupy 🔴 Podporovat chování, které se vám líbí 🔴 Pečovat o sebe jako o rodiče 🔴 Být si jistí, že děláte správnou věc. Více informací a přihlášku najdete na http://www.valika.cz/triplep

17. dubna – Co je vlastně to POZITIVNÍ RODIČOVSTVÍ? Hezké vysvětlení nabídla například zakladatelka a čestná prezidentka Nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová. Více informací najdete na https://www.valika.cz/pozitivnirodicovstvi/