Program pozitivního rodičovství Triple P

Dovolte nám, abychom Vás informovali, že Centrum pro dítě a rodinu Valika, z.s. se stalo jedním z mála subjektů v České republice a jediným v Karlovarském kraji, který může realizovat Program pozitivního rodičovství TRIPLE P, který je jedním z nejúčinnějších rodičovských programů na světě.

O co jde?

Tento program učí rodiče dovednosti potřebné k vybudování zdravých rodinných vztahů, zvládání nevhodného chování dětí a předcházení problémů při jejich výchově. Triple P nabízí rodičům jednoduché a praktické strategie, jak například omezit trestání ve výchově, jak snížit stres spojený s výchovou dětí nebo jak zvýšit komunikační dovednosti rodičů.

Program byl vytvořen v Austrálii, nyní probíhá ve třiceti zemích a byl z angličtiny přeložen do více než 20 jazyků, včetně češtiny. Programem bylo podpořeno již více než 4 miliony dětí a jejich rodin.

Co získáte díky Triple P?

Tři P v „Triple P“ znamenají „Positive Parenting Program, v češtině „Program pozitivního rodičovství“, což znamená, že váš rodinný život bude mnohem příjemnější. Triple P vám pomůže:

  • Vychovávat šťastné a sebejisté děti
  • Zvládat nevhodné chování, aby si všichni členové rodiny více užívali života
  • Stanovit si pravidla a postupy, které všichni respektují a dodržují
  • Podporovat chování, které se vám líbí
  • Pečovat o sebe jako o rodiče
  • Být si jistí, že děláte správnou věc

Jak program vypadá a kolik stojí?

Program se skládá z 5 skupinových setkání rodičů (každý týden 1 sezení v délce 2 hodin) a 3 telefonických hovorů. V první vlně se mohou programu zúčastnit rodiče (pěstouni, osvojitelé, poručníci) dětí ve věku 0 – 12 let. Setkání budou probíhat v Karlových Varech na adrese Nádražní 61/8, Stará Role. Během skupinových setkání je v případě potřeby zajištěno i hlídání dětí. Program je pro účastníky zdarma. Drobné občerstvení zajištěno.

PŘIHLÁŠKY

Jarní kurz již běží. Pokud máte zájem být informováni o termínech dalšího kurzu, zanechte nám na sebe kontakt prostřednictvím tohoto formuláře. Kurz je pro účastníky ZDARMA díky finanční podpoře Karlovarského kraje a Ministerstva práce a sociálních věcí. Do programu je možné se hlásit vyplněním tohoto formuláře.

Termíny

Další informace

Bližší informace najdete také na https://www.triplep.cz nebo nás kontaktujte na tel. 739 69 53 96 nebo info@valika.cz, kde Vám rádi poskytneme další informace.

Projekt je od dubna 2024 realizován za finanční podpory Ministerstva práce a sociálních věcí a Karlovarského kraje.

Projekt byl do března 2024 realizován v rámci projektu Ministerstva zdravotnictví ČR, jehož cílem je zavedení programu Triple P do českého prostředí. Projekt „Program pro pozitivní rodičovství v České republice „Triple P“ je financován grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Fondů EHP a spolufinancován ze státního rozpočtu.

Grafické materiály

Po kliknutí se materiály otevřou ve formátu pdf

Letak1
Letáček pro rodiče
brožura
Informační brožura o Triple P
Často kladené dotazy
Často kladené dotazy

Poslední aktualizace: 27.3.2024